Jak wybrać hotel na wakacje?

Mile spędzone wakacje to nie tylko nieskazitelna pogoda, piękne widoki oraz pyszne, lokalne jedzenie. Istotnym elementem jest również wybór hotelu lub innego obiektu wypoczynkowego, w którym przyjdzie nam spędzić urlop.

W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak wybrać hotel na wakacje. Na co zwracać uwagę? Od czego zacząć poszukiwania idealnego hotelu?

Lokalizacja

Zanim zaczniesz szukać idealnego hotelu, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujesz od hotelu pod tym względem. Czy zależy Ci na dostępie do morza? A może od opalania się na plaży wolisz zwiedzanie? Wybierasz hotel w zależności od tego, czy preferujesz pasywny, czy aktywny wypoczynek oraz od docelowego miejsca (w końcu nie wszędzie masz dostęp do morza i możesz poleniuchować). Gdy określisz priorytety, możesz rozpocząć poszukiwania obiektu wypoczynkowego. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę też dojazd. Hotele czy pensjonaty oddalone od centrum są tańsze, jednak po dodaniu kosztów korzystania z transportu publicznego lub kosztów paliwa oraz parkingu, może okazać się, że ta opcja będzie droższa. Warto więc wziąć to pod uwagę i sprawdzić ceny biletów lub parkingów przed zarezerwowaniem hotelu.

Ważne: w wielu miastach jest metro. To zazwyczaj najwygodniejszy i zdecydowanie najszybszy środek transportu. Jeśli więc nie znalazłeś/aś w dobrej cenie hotelu w centrum, szukaj obiektu blisko metra. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu.

Ile gwiazdek?

Cena jest niezwykle ważnym aspektem przy wyborze hotelu, ale też nie można zapomnieć o jego standardzie. Koszt pobytu powinien być adekwatny do standardu hotelu. Zdarzają się oferty, w których pobyt w 2-gwiazdkowym hotelu jest wyższy niż ten w 3- lub nawet 4-gwiazdkowym obiekcie. Zwróć uwagę na ten aspekt, czasami warto zapłacić nawet trochę więcej za odrobinę luksusu, szczególnie gdy planujesz dłuższy pobyt.

Standard hotelu łatwo sprawdzić, wystarczy jedynie skorzystać z odpowiednich filtrów. Taką opcję posiada m.in. booking.com czy trivago.pl

Przeczytaj opinie

Zanim klikniesz przycisk Zarezerwuj, zapoznaj się z komentarzami gości hotelu. W większości serwisach rezerwacyjnych istnieje opcja zostawienia opinii. Warto też wpisać w wyszukiwarkę Google nazwę obiektu wypoczynkowego, w taki sposób też bez problemu znajdziesz informacje o interesującym Cię hotelu.

Sprawdź również, ile czasu zajmie Ci dojazd do centrum oraz jakie warte uwagi zabytki są w pobliżu. Jeśli chodzi o opinie dotyczące obsługi oraz poziomu czystości to warto patrzeć na nie z przymrużeniem oka. Niestety, wielu gości jest na wyrost roszczeniowych. Rezerwują 2-gwiazdkowy hotel, a oczekują standardów jak w 5-gwiazdkowym hotelu.

Gdzie znaleźć dobrą ofertę?

Skoro już wiesz, jak wybrać hotel na wakacje, warto napisać jeszcze o tym, gdzie szukać dobrych ofert. Możesz skorzystać z systemów rezerwacyjnych, czy porównywarek cen. Warto też odwiedzić strony dużych agencji turystycznych. Poniżej krótka lista stron, na które warto wejść w poszukiwaniu wymarzonej oferty.

Booking.com – najpopularniejszy serwis, w którym można znaleźć oferty na noclegi, loty, wynajem samochodów, a nawet taksówki lotniskowe.

Hotele.pl – portal oferuje wybór hoteli i noclegów w całej Polsce. Serwis porównując ceny z różnych stron, pokazuje Ci najlepsze dostępne oferty na rynku.

Airbnb – to dość specyficzny serwis na naszej liście. Airbnb zrzesza ludzi, którzy są chętni podzielić się swoim pokojem, czy pustym w danym okresie mieszkaniem za niewielką opłatę. Opcja dla oszczędnych osób, które nie oczekują wielkich luksusów.

TripAdvisor – na stronie znajdziesz, dzięki której znajdziesz hotel w każdym zakątku świata. Hotele, loty, restauracje, atrakcje – na TripAdvisor są informacje i oceny każdego z tych segmentów.

Dlaczego warto wybierać hotele, które posiadają oprogramowanie dla hoteli? W jaki sposób program zwiększa Twój komfort i usprawnia obsługę gościa? Poznaj odpowiedzi na pytania, kliknij tu.